HRtop100 - Anja de Bree - Sligro

Anja de Bree

CHRO bij Sligro Food Group

In deze aflevering van de HRtop100 podcast spreken we met Anja de Bree, CHRO bij Sligro. Voor Anja draait ‘Empowering Human Experience’ om eigenaarschap. Ze vertelt hoe belangrijk het is dat medewerkers, teams en leidinggevenden zelf verantwoordelijkheid nemen voor betrokkenheid en bevlogenheid. Ze gaat ook in op de spanning die veel HR professionals zullen herkennen: de neiging om te helpen, te ondersteunen en problemen over te nemen. Juist daar ligt volgens haar een valkuil. Want zolang betrokkenheid een HR probleem blijft, ontstaat er geen duurzaam eigenaarschap in de organisatie.

Ze deelt hoe zij dit bij Sligro heeft aangepakt en waarom dit in de praktijk vaak lastiger is dan het klinkt. Een belangrijk onderdeel van haar aanpak is het werken met praatplaten en niet meer meten maar juist minder. Een gesprek over loslaten zonder afwezig te zijn, over richting geven zonder te controleren en over HX als iets wat je samen vormgeeft.

Deze podcast op Spotify luisteren? Klik ⁠⁠⁠⁠⁠hier⁠⁠⁠⁠⁠ voor de hele playlist.

Wie bent u?

Ik ben Anja de Bree.

Waar werkt u?

Ik ben werkzaam als CHRO bij Sligro Food Group.

Waarom is het thema ‘Empowering Human Experience‘ belangrijk voor u?

Ik heb in mijn werk vooral veel interesse in het onderwerp van medewerkerstevredenheid. Vanwege de voordelen die betrokken en bevlogen medewerkers bieden voor de veranderbereidheid, de snelheid van digitalisering en de klanttevredenheid. En vanwege de voordelen die dit biedt voor onze medewerkers, omdat het ook een doel op zichzelf mag zijn om te streven naar tevredenheid.

Petra Brandts

Petra Brandts

Directeur Human Resources Europe & Africa bij Ocean Network Express

HRtop100 - Kim Nijland - Perfetti van Melle

Kim Nijland

Global HR Director a.i. bij Perfetti van Melle